O autorze
Z zamiłowania wielbicielka pięknych wnętrz, oryginalnych mebli oraz polskiej sztuki. Pomysłodawczyni i właścicielka warszawskiego sklepu meblowego Le Pukka Concept Store. Prowadząca program telewizyjny "Projekt Balkon" w HGTV. Specjalistka w dziedzinie panujących trendów w aranżacji wnętrz oraz rynku mebli. Doradca dla osób urządzających mieszkania, ekspert w doborze najkorzystniejszych rozwiązań we wnętrzach, doboru kolorów, mebli i dodatków. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych w kraju i zagranicą oraz współpracuje z uznanymi architektami i dekoratorami wnętrz.

Na blogu w naTemat pojawią się różnorodne porady odnośnie urządzania wnętrz, nowości z rynku sztuki i designu zarówno polskiego jak i zagranicznego oraz najciekawsze realizacje wnętrz prywatnych
i komercyjnych.

Jestem balkonersem, a Ty?

Jestem ‘balkonersem’, a Ty? ‘Balkoners’ – nowe słowo, które powstało podczas ‘burzy mózgów’ przy produkcji programu „Projekt Balkon” dla telewizji HGTV. Określa osobę, która lubi spędzać czas na balkonie.

Balkon to mój „pierwszy pokój” w sezonie od kwietnia do października. To miejsce, w którym jem śniadania i piję poranną kawę. Przestrzeń, w której odpoczywam, czytając gazetę w pozycji prawie horyzontalnej na pufie. Miejsce, gdzie bawi się moja córeczka, a kiedy wieczorem idzie spać, miejsce na spotkania ze znajomymi.

Mój balkon nie jest zbyt duży, zdecydowanie to balkon, a nie taras, ale mieści się na nim mały stół z krzesłami , wygodna pufa oraz podświetlana donica, która po zmroku robi niesamowity klimat.

Kiedy moja córka chce pobawić się na balkonie, rozkładam jej koc piknikowy, rozrzucam kolorowe poduszki, rozkładam zabawki, kolorowanki, kredki, plastelinę - i w krótką chwilę balkon staje się pokojem zabaw!

Wieczorem, szybka zmiana wystroju! Kilka świec, lampionów, podświetlana donica, małe kocyki na krzesła (to zawsze ociepla wizualnie każde siedzisko, szczególnie wtedy kiedy tak jak moje, jest wykonane z tworzywa sztucznego), dodatkowe plecione pufy, które zabieram z salonu, czasem przynoszę mały stolik kawowy, który stawiam koło puf – i znów błyskawicznie zmieniam balkon w pokój gościnny, na wieczorne biesiady z przyjaciółmi.

Śmiało mogę o sobie powiedzieć, że jestem balkonersem. Nie tylko lubię spędzać czas na balkonie, ale robię to codziennie! W moim mieszkaniu jest on nie tylko przedłużeniem salonu, ale przede wszystkim dodatkowym letnim pokojem. I w zależności od potrzeby, jego aranżacja może zmienić się bardzo szybko…. Czego w salonie zazwyczaj nie zrobimy. Trudno byłoby kilka razy dziennie przesuwać kanapę czy inne ciężkie meble.


W maju zeszłego roku, napisałam na tym blogu „szczęśliwy ten, kto ma balkon”. Ja nie wyobrażam sobie mieszkania bez balkonu. Abstrahując od tego, że jest to dodatkowe pomieszczenie w naszym mieszkaniu, dla mnie jest to możliwość częstych zmian w aranżacji, częstego przemeblowywania, pobudzania swojej kreatywności – to kolejne miejsce, które można z przyjemnością urządzić!

Osobiście marzy mi się duży taras, który podzielę na strefy: wypoczynkową, zieloną, aktywną oraz dla dzieci. Tymczasem jednak, muszę się zmieścić z tymi strefami na powierzchni 6m2 i udaje mi się!
Jak?
1. Strefa wypoczynkowa – aktualnie jest to pufa + stolik kawowy
2. Strefa aktywna – np. spożywanie posiłków przy stole
3. Strefa zielona – mój balkon jest od strony południowej (cały dzień w słońcu), dlatego mogę sadzić tylko rośliny światłolubne, np. piękne iglaki!
4. Strefa dla dzieci – jak wcześniej wspomniałam, szybkie przemeblowanie i strefa dziecięca gotowa!
Jak widzicie, balkon może mieć wiele zastosowań i sprawiać wiele frajdy, dlatego nie zapominajcie o nim i korzystajcie z niego!
Czy ktoś z Was też jest balkonersem? Jak spędzacie czas na balkonie?

Aha… i na koniec, zapraszam do oglądania programu „Projekt Balkon” w HGTV, tam zobaczycie różne moje pomysły na urządzenie balkonu!
Mam nadzieję, że będą dla Was inspirujące i w przyszłe wakacje widzimy się na balkonie :-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...