O autorze
Z zamiłowania wielbicielka pięknych wnętrz, oryginalnych mebli oraz polskiej sztuki. Pomysłodawczyni i właścicielka warszawskiego sklepu meblowego Le Pukka Concept Store. Prowadząca program telewizyjny "Projekt Balkon" w HGTV. Specjalistka w dziedzinie panujących trendów w aranżacji wnętrz oraz rynku mebli. Doradca dla osób urządzających mieszkania, ekspert w doborze najkorzystniejszych rozwiązań we wnętrzach, doboru kolorów, mebli i dodatków. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych w kraju i zagranicą oraz współpracuje z uznanymi architektami i dekoratorami wnętrz.

Na blogu w naTemat pojawią się różnorodne porady odnośnie urządzania wnętrz, nowości z rynku sztuki i designu zarówno polskiego jak i zagranicznego oraz najciekawsze realizacje wnętrz prywatnych
i komercyjnych.

6 strasznych pomyłek popełnianych przy urządzaniu mieszkania!

W Halloween straszą nas wampiry i duchy, a co jest koszmarem na co dzień? W designie i wystroju wnętrz – za dużo wzorów, za mała sofa lub zawalone zdjęciami szafki. Brr! Ale spokojnie! Wszystkie te okropne błędy mogą pozostać tylko sennym koszmarem. Dzisiaj przedstawię kilka największych pomyłek w urządzaniu wnętrza oraz wskazówki, jak je rozwiązać!

1. Zbyt spójne

Kupując sofę to normalne, że chcemy mieć pasujące krzesło, fotel… jednak tego rodzaju połączenia sprawiają, że zamiast dawać naszemu wnętrzu wrażenie spójności, za bardzo je spłycamy i pozbawiamy charakteru. Zamiast kupować wszystko z jednej „rodziny”, możemy trzymać się tego samego materiału lub koloru. Nie wprowadzi to do naszego mieszkania chaosu, a jednak sprawi, że będzie wyglądało oryginalnie.

2. Zastawiony stół

Stół, biurko czy szafka pełna zdjęć i ramek sprawia, że wnętrze wygląda na zagracone i urządzone bez konsekwencji. Dlatego lepiej wybrać jedną część ściany i tam powiesić wybrane przez nas zdjęcia lub obrazy.

3. Przesadzony temat

Lubisz paski i styl marynistyczny? Super! Ale urządzanie całego pokoju w paski będzie ogromną przesadą, a nasze pomieszczenie może wyglądać tandetnie. Jeśli nawet bardzo lubimy jakiś określony styl, to postarajmy się wyrazić go poprzez dodatki lub faktury.

4. Ofiara mody

Śledzisz trendy i starasz się wprowadzać je do swojego wnętrza? Uważaj, żeby nie przesadzić! Wymiana wszystkich srebrnych akcesoriów na te w kolorze różu i złota brzmi fajnie, ale na początku. Wpadanie w szał zakupów gdy tylko pojawi się nowy trend zawsze źle się kończy! Zamiast tego, postaw na ponadczasowe meble, a nowości wprowadzaj pod postacią niedrogich dodatków.


5. Zepchnięte meble

Najczęściej, gdy chcemy stworzyć iluzję większego pomieszczenia, wszelkie meble stawiamy pod ścianą. Paradoksalnie, taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie wydawało się ciasne i zamknięte, niczym pudełko. Postaw fotele i stolik kawowy tak, żeby umownie podzielić przestrzeń na strefy.

6. Za dużo drobiazgów

Jeśli lubisz dodatki i drobiazgi to musisz wiedzieć, jak dobrze je wyeksponować. Mając nadmiar dodatków łatwo można sprawić, że wnętrze wydaje się przytłoczone i chaotyczne. Postaraj się zachować umiar – jeśli coś nie pasuje do ogólnej koncepcji pomieszczenia, lepiej to usunąć. Jeśli jednak chcesz zachować wiele rzeczy, pomyśl o dodaniu czegoś, co przełamie rutynę – może postaw obok książki?

No i jedna z ważniejszych zasad – jeśli coś ci się nie podoba – pozbądź się tego! W designie nie a chyba gorszej zbrodni niż trzymanie rzeczy, których nie lubimy. Nie musisz od razu wydawać setek tysięcy złotych. Nie podoba Ci się twoja wykładzina? Zakryj ją! Nieciekawy kolor stołu też możesz zmienić. W pięknym wnętrzu poczujesz się bezpieczniej i pewniej! I nawet najstraszniejszy horror nie będzie dla ciebie przerażający.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...