O autorze
Z zamiłowania wielbicielka pięknych wnętrz, oryginalnych mebli oraz polskiej sztuki. Pomysłodawczyni i właścicielka warszawskiego sklepu meblowego Le Pukka Concept Store. Prowadząca program telewizyjny "Projekt Balkon" w HGTV. Specjalistka w dziedzinie panujących trendów w aranżacji wnętrz oraz rynku mebli. Doradca dla osób urządzających mieszkania, ekspert w doborze najkorzystniejszych rozwiązań we wnętrzach, doboru kolorów, mebli i dodatków. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych w kraju i zagranicą oraz współpracuje z uznanymi architektami i dekoratorami wnętrz.

Na blogu w naTemat pojawią się różnorodne porady odnośnie urządzania wnętrz, nowości z rynku sztuki i designu zarówno polskiego jak i zagranicznego oraz najciekawsze realizacje wnętrz prywatnych
i komercyjnych.

Jak dbać o środowisko i mieć piękne mieszkanie?

Żyjemy w takich czasach, że dla ochrony środowiska możemy zrobić wiele – łącznie z dostosowaniem naszego mieszkania. Głośno mówi się o szkodliwym azbeście czy niebezpiecznych farbach, które zostają zastąpione tymi pro eko, ale czy to wszystko? Wciąż zostają nam inne aspekty, które często wydają się bez znaczenia. A możemy zmienić naprawdę dużo, żeby nasze mieszkanie było przyjazne dla środowiska i nas samych!

1. Porzuć zbieractwo

Obecnie mamy dostęp do wszystkiego. Sklepy z zabawnymi i fajnymi gadżetami do mieszkania są ogólnodostępne i często nawet nie musimy wychodzić z domu, żeby kupić wesoły kubek czy pudełko na banana. Jednak każda kolejna rzecz to zazwyczaj niepotrzebny dodatek, który leży na półce lub w piwnicy. Zastosuj prostą metodę: kupuj tylko to, co NAPRAWDĘ bardzo Ci się podoba i przyda się do mieszkania. Odpowiedz sobie szczerze: czy potrzebujesz kolejnej paczki pinezek w kształcie nosorożca?

2. Naprawiaj, nie wyrzucajZamiast pozbywać się mebla, możesz go odświeżyć! Jeśli masz w domu stary stół po babci lub kupiony na targu staroci kredens, to warto go odnowić i zadbać o to, żeby miał drugie życie. Kolejne wyrzucone meble to niepotrzebne generowanie śmieci, w miejsce którego kupujemy kolejny element do wystroju. Zawsze staraj się dać meblom nowy start! Jeśli nie uda się czegoś odrestaurować, to pomyśl o oddaniu mebla komuś chętnemu, kto będzie miał możliwość naprawy.

3. Odsłoń okno!Często przy przemeblowaniu zapominamy o oczywistościach – źródło naturalnego światła powinno być podstawą! Nie stawiajmy w okolicy okien dużych mebli, które będą blokować dostęp światła do wnętrza, przez co sprawią że pomieszczenie będzie trzeba mocniej doświetlać. Oczywiście, nie rezygnujemy całkiem z lampy – ale starajmy się o to, żeby naturalne światło było jak najlepsze.


4. Sprawdzaj drewno

Drewno jest piękne i ponadczasowe. Ale jeśli planujemy coś z niego zrobić (czy to podłogę w ogrodzie, czy chcemy kupić piękne deski do salonu) to warto zainteresować się, skąd wybrany przez nas surowiec pochodzi. Często może ono być z zagrożonych terenów lub od firm, które pozyskują je w zły sposób, marnując tym samym resztę drzewa oraz zagrażając środowisku.

5. Przyjazna tapicerkaPrzemysł włókienniczy jest jednym z tych, w którym o brak poszanowania do natury jest bardzo łatwo. Wiele firm spisuje na straty dużo więcej materiału, niż w rzeczywistości musi. Obicia wykonane z naturalnych surowców powinny być więc przyjazne naturze oraz pozyskiwane w odpowiedni sposób. Wystarczy, że sprawdzisz firmę od której zamawiasz dany mebel!


Co jeszcze może pozytywnie wpłynąć na nasze wnętrze i środowisko? Koniecznie podzielcie się swoją opinią!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...