6 rzeczy o których musisz pamiętać w pierwszym, wspólnym mieszkaniu

Brawo! Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to prawdopodobnie twój związek wchodzi na kolejny poziom – właśnie macie razem zamieszkać! Ale wspólne mieszkanie to nie tylko siedzenie i picie razem wina, ale także sztuka kompromisów; w końcu jak w jednym wnętrzu macie zmieścić swoje ulubione rzeczy, meble, czy pamiątki? I cała masa pytań i dylematów, które nagle się pojawiają! Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego kubka nie od pary? Czy to w ogóle nasze talerze muszą być z jednego kompletu? Gdzie trzymać dokumenty? Spokojnie! Znamy odpowiedzi na wszystkie wasze mieszkaniowe wątpliwości. Oto lista wskazówek, które z pewnością wiele ci ułatwią.

1. Dorosłe naczynia!Koniec z piciem wina ze szklanki, a piwa z kubka. Czas najwyższy skompletować (nawet mały!) zestaw pasujących do siebie szklanek, kieliszków i talerzy. Nie muszą to być przecież nudne i smutne naczynia – obecnie wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nawet, jeśli jesteś wielkim fanem komiksów!

2. Obiad dla dwojga


Kiedy mieszkacie razem, to wymówka „nie będę gotować tylko dla siebie” już nie działa. Do tego wspólne przygotowywanie posiłków to doskonały pomysł na spędzanie razem czasu, a także na zaoszczędzenie pieniędzy! Dlatego potrzebujesz wszystkich tych rzeczy, które do tej pory po prostu były w twoim rodzinnym domu i nie zastanawiałeś się, skąd – dobre noże, deski do krojenia i inne, przydatne kuchenne gadżety.

3. Rozdzielcie swoje ciuchy!


Trzymanie ubrań na krześle lub w kartonie jest ok., kiedy studiujesz i kątem mieszkasz u znajomych. Teraz, kiedy macie wspólny kąt i jesteście dorośli, warto pomyśleć o odpowiednim przechowywaniu ubrań. W idealnym świecie mielibyście dość miejsca na dużą garderobę, gdzie jedna strona należy do ciebie, a druga do partnera. Ale gdy miejsca jest niewiele, dobrym rozwiązaniem będzie komoda. W zależności od upodobań, może być zarówno drewniana, jak i wykonana z mdf.

Dzięki komodzie nie tylko przechowacie ubrania, ale także jej blat możecie zamienić w miejsce na stawianie pamiątek lub zdjęć. Dodatkowo warto pomyśleć o wieszaku na kółkach – nie tylko doskonale się sprawdzi do powieszenia okryć wierzchnich, ale też ładnie wyeksponuje ubrania!

4. Dodatkowe kołdry i ręczniki


Bardzo prawdopodobne, że wasze wspólne mieszkanie stanie się raz na jakiś czas miejscem do spania dla waszych przyjaciół czy rodziny. Zdarza się to najczęściej, gdy mieszkacie poza miejscem, z którego pochodzicie. Niezbędne w takiej sytuacji będzie kupienie dodatkowego kompletu pościeli oraz ręczników.

5. Odpocznijcie od siebie


Oczywiście, nie na stałe! Kiedy razem mieszkacie to bardzo ważne jest, żeby jednak czasem od siebie odpocząć. Nie musicie jednak od siebie uciekać. Wystarczy nawet mała oaza spokoju – wygodny fotel, mały stolik i lampka – gdzie możecie w spokoju poczytać książkę lub zrelaksować się. Plusem jest fakt, że nie potrzebujemy do tego dużego mieszkania czy wielkich mebli. Czasem naprawdę wystarczy tylko wygodne siedzisko i mała lampka.

6. Poukładajcie to sobie


Do nowego domu każdy przychodzi z jakimś bagażem. Nie mówimy tutaj o bagażu doświadczeń, ale o takim bardziej dosłownym… pewnie macie swoje ulubione książki, albumy, lub jakieś pamiątki z dzieciństwa czy podróży. A teraz pomnóżcie to przez waszą dwójkę! W takim wypadku idealnie się sprawdzą wiszące półki lub regał na książki. Zachowacie dzięki temu porządek i jednocześnie ozdobicie mieszkanie.

Oczywiście, będziecie potrzebować wielu innych rzeczy – jak chociażby ogromnych pokładów cierpliwości! :) Ale jeśli dojdziecie do ładu z tymi wymienionymi przez nas drobiazgami, z pewnością będzie wam dużo łatwiej!
Trwa ładowanie komentarzy...