Jak odświeżyć tradycyjne wnętrze?

Po latach trendu skandynawskiego i minimalistycznego, powoli możemy zaobserwować powrót tradycyjnego stylu – zaczynając od klasycznych, skórzanych sof, na wzorzystych dywanach kończąc. To, co jest tak atrakcyjne w tradycyjnym stylu to fakt, że jest on bardzo elegancki, ponadczasowy i prawie zawsze pasuje do danego wnętrza. Ważne jest także to, żeby spróbować nadać takiemu wnętrzu lekko odświeżonego klimatu. Więc niezależnie, czy mieszkamy w nowoczesnym lofcie, któremu chcemy nadać trochę tradycyjnego szyku, czy jesteśmy wielbicielami klasyki, to warto zwrócić się w kierunku łączenia nowoczesności z tradycją.

1. Mieszaj z nowoczesnością!
Żeby odświeżyć styl tradycyjny kluczowe jest granie kształtami i konkretnymi materiałami. Może to więc oznaczać klasyczny żyrandol w minimalistycznej sypialni lub transparentny stolik kawowy w tradycyjnie urządzonym salonie. Ważne, żeby przejście stylów było przemyślane!

2. Graj materiałami


Przy tradycyjnym stylu bardzo łatwo popaść w przesadnie „babciny” styl. Głównie dlatego,że formy mebli są bardzo retro, co w połączeniu z konkretnym wzorem może sprawić takie wrażenie. Faktury i materiały, których użyjemy będą więc niezwykle istotne! Kupując klasyczną sofę w kwiecisty wzór pomyślmy, jaki efekt chcemy uzyskać. Obita aksamitem będzie wyglądać vintage, ale już z innym obiciem – może być nowoczesna.

3. Różne zakątki świata

Dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie też wprowadzenie elementów wystroju z innych kultur. Powiew egzotyki unowocześni każde wnętrze! Mogą to być też meble czy dodatki stylizowane na takie z dalekiej podróży. Ciekawa waza lub dywan mogą wiele zmienić.

4. Monochromatyczność


Utrzymanie wnętrza w jednym kolorze – czarnym lub białym – może być trudne, ale z pewnością nawet najbardziej tradycyjnemu wnętrzu nada elegancji, świeżości i nowoczesności!

5. Sztuka nowoczesna

Nawet jeśli wszystkie twoje meble są bardzo tradycyjne i klasyczne, to twoja ściana nie musi być ozdobiona starymi portretami czy obrazami sprzed setek lat! Nowoczesne, eklektyczne obrazy czy ciekawe grafiki z pewnością sprawią, że wnętrze będzie wyglądało świeżej
Trwa ładowanie komentarzy...