O autorze
Z zamiłowania wielbicielka pięknych wnętrz, oryginalnych mebli oraz polskiej sztuki. Pomysłodawczyni i właścicielka warszawskiego sklepu meblowego Le Pukka Concept Store. Prowadząca program telewizyjny "Projekt Balkon" w HGTV. Specjalistka w dziedzinie panujących trendów w aranżacji wnętrz oraz rynku mebli. Doradca dla osób urządzających mieszkania, ekspert w doborze najkorzystniejszych rozwiązań we wnętrzach, doboru kolorów, mebli i dodatków. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych w kraju i zagranicą oraz współpracuje z uznanymi architektami i dekoratorami wnętrz.

Na blogu w naTemat pojawią się różnorodne porady odnośnie urządzania wnętrz, nowości z rynku sztuki i designu zarówno polskiego jak i zagranicznego oraz najciekawsze realizacje wnętrz prywatnych
i komercyjnych.

7 wskazówek, jak rozdzielić dużą przestrzeń

Wszędzie możemy trafić na poradniki dla małych wnętrz. A co z osobami mieszkającymi w loftach i otwartych przestrzeniach? Jak urządzić takie miejsce? Tego rodzaju pomieszczenie to zarówno przekleństwo jak i błogosławieństwo. Z jednej strony zyskujemy otwartą przestrzeń, która daje nam duże pole do manewru, a z drugiej – zostaniemy z dużą niewykorzystaną i pustą przestrzenią. Na szczęście znam kilka sposobów na to, by loft wciąż był przytulny i wygodny!

1. Oddziel strefy dywanikami


To bardzo prosty i nieinwazyjny sposób na jasny podział stref w naszym mieszkaniu. Jeśli podłogi we wnętrzu są wykonane z surowego drewna lub betonu to dodatkowo nada określonemu pomieszczeniu przytulnego wrażenia. Najlepiej użyć małych chodników w większej, otwartej części i dużych w tej, która sprawia wrażenie bardziej intymnej.
Jak to zrobić? Najpierw wyznacz strefy. Gdzie ma być jadalnia, gdzie salon, a w którym miejscu chcesz urządzić kącik wypoczynkowy? Następnie wystarczy, że w każdym z tych miejsc położysz inny dywanik. Nie muszą ze sobą współgrać!

2. Miejsce do rozmów


Stwórz kilka stref przeznaczonych do rozmów i spędzania czasu. Wystarczą wygodne fotele, miękki dywan i stylowy stolik, żeby zyskać przyjemne miejsce do wypicia porannej kawy czy rozmowy z bliskimi. W dużej przestrzeni masz większe pole manewru, nie musisz więc zamykać się na jedną strefę. Jednak…3. …warto stworzyć centrum dowodzenia!


Chociaż pomysł na kilka osobnych stref relaksu jest świetny, to jednak warto zaprojektować główny punkt wypoczynku. Duża sofa, kilka foteli, stolik kawowy – wszystko to sprawia, że mieszkanie wydaje się bardziej przyjazne i nie zostawia dużej przestrzeni tak pustej.
4. Nie zaniedbuj ścian!


Nie zapomnij o ścianach. Meble i dodatki to ważna rzecz, ale pamiętaj o sile, jaką niesie dobrze zagospodarowana ściana! Możesz użyć do tego dużych luster lub obrazów, grafik. Mając otwartą przestrzeń nie musisz się ograniczać i bać, że mieszkanie będzie wyglądało na zagracone. Warto też powiesić na ścianach zdjęcia naszych najbliższych. To nie tylko podkreśli naszą osobowość ale też pokaże, że jesteśmy związani z naszymi bliskimi.

5. Wprowadź podziały

Jeśli jednak chcesz wprowadzić jasny podział na pomieszczenia, to pomyśl o rozdzieleniu poszczególnych stref regałem. Wykorzystaj taki, który mimo swoich rozmiarów nie będzie sprawiał wrażenia dużego i przytłaczającego daną część mieszkania.

6. Różne podłogi

Co jeszcze można zrobić? Wprowadzić różne rodzaje podłóg, lub chociaż inne kolory! Jasne drewno w części z jadalnią, szary beton w części kuchennej, ciemne, postarzane deski w kąciku wypoczynkowym. To wizualnie oddzieli każdą ze stref i sprawi, że będą one odrębnymi miejscami.

7. Niech stanie się jasność


Mając taką przestrzeń, możesz zaszaleć z oświetleniem! Idealnie sprawdzą się duże, zdobione żyrandole, duże lampy czy różne świecidełka. W ten sposób możesz każdej ze stref nadać osobne oświetlenie, dzięki czemu – zyskując własne źródło światła – poszczególne części zyskają sporo intymności.


Mając te wskazówki, jesteście gotowi na urządzenie swojego wnętrza. Powodzenia!
Trwa ładowanie komentarzy...